Inteligentny dom i biuro

#

Soundcore Wakey Review: możesz wymienić wszystkie swoje gadżety przy łóżku

  • 11 listopada 2020

Prezentowany na CES w Las Vegas, Soundcore Wakey wreszcie dotarł do redakcji. Co jest takiego wyjątkowego w tym budziku radiowym marki Anker? Dowiedz się tego w naszej pełnej recenzji!

Dobra

  • ✓Projektowanie
  • Szybkie ładowanie bezprzewodowe
  • ✓ Dodatkowe porty USB
  • ✓ Radio FM
  • ✓AUX-IN
  • ✓Bluetooth 5.0

Zły

  • ✕Not optymalna jakość głośników
  • ✕No Wi-Fi

Przyjemne wzornictwo i wiele użytecznych funkcji

Nagrodzony w 2018 roku Golden Pin Design Award, Soundcore Wakey wygląda prawie jak produkt z Google . Nieprzezroczysty biały plastik korpusu i szary materiał, który pokrywa wyświetlacz i głośnik przypominają produkty wykonane przez giganta Mountain View. Wymiary 200x92x82mm są wystarczająco kompaktowe, aby zmieścić się nawet na małym stoliku nocnym, a waga 540 gramów wraz z gumowanym dnem pozwalają Wakey'owi pozostać stabilnym i nie ruszać się z miejsca z żadnego powodu.

W górnej części radia zegarowego znajduje się cewka do szybkiego ładowania bezprzewodowego, kompatybilna z urządzeniami Apple o maksymalnej mocy 7,5W i do 10W z najnowszymi smartfonami Samsung. Przynajmniej to, co mówi oficjalna strona internetowa, jednak uważam, że inne produkty innych marek mogą nadal korzystać z szybkiego ładowania, jeśli są kompatybilne. Jeśli nie, to bateria będzie ładowana z prędkością 5W.

Mówiąc o ładowaniu, z tyłu znajdują się dwa porty USB kompatybilne z technologią PowerIQ i o maksymalnej mocy 10W, przydatne do ładowania akcesoriów, takich jak słuchawki, smartfony lub inne kompatybilne produkty. Wszystkie porty, w tym porty zasilania, antena radiowa i wejście audio, znajdują się z tyłu, co zapewnia czysty i elegancki wygląd.

W przedniej części, pod wyświetlaczem, znajdują się przyciski z miękkim podświetleniem dotykowym, które pozwalają na sterowanie głośnością, radiem, budzikami i połączeniem Bluetooth, choć uważam, że aplikacja Soundcore jest bardziej praktyczna i intuicyjna.

Staromodny, ale funkcjonalny wyświetlacz

Soundcore Wakey wykorzystuje białe diody LED umieszczone w matrycy do wyświetlania kluczowych informacji, takich jak czas, połączenie Bluetooth, aktywacja radia FM lub budzika. Nie można tu mówić o rzeczywistym wyświetlaczu.

Jednak diody LED są wystarczająco jasne na dzień, ale nie są zbyt irytujące na noc. Za pomocą aplikacji Soundcore możesz nadal regulować 5 różnych poziomów jasności lub całkowicie wyłączyć "wyświetlacz" w pożądanych godzinach (choć szczerze mówiąc nie widzę sensu wyłączania czasu w radiu z budzikiem, którego głównym zadaniem jest właśnie umożliwienie nam szybkiego spojrzenia na godzinę...).

Jedna aplikacja dla wszystkich, wszystko w jednej aplikacji

Soundcore udostępnia w swojej aplikacji wszystkie główne elementy sterujące dla Wakey i innych produktów tej samej marki. Oprócz możliwości aktualizacji firmware'u przez smartfon, aplikacja pozwala na tworzenie nowych niestandardowych alarmów i zarządzanie radiem FM. Niestety tylko 10 stacji może być zapisanych, powód tego nie jest dla mnie jasny...

Fantastyczny interfejs użytkownika dobrze utrzymany i animowany. Funkcja białego szumu jest chyba jedną z najciekawszych, jakie wypróbowałem. Powodu? Możesz przewijać listę różnych efektów dźwiękowych i miksować je z różną głośnością, aby stworzyć swoje własne idealne środowisko do relaksu i odpoczynku. Jest też timer do automatycznego wyłączania.

Niestety, aplikacja Soundcore nie może połączyć się zdalnie z głośnikiem, ponieważ nie posiada połączenia Wi-Fi. Musisz połączyć się z budzikiem przez Bluetooth, zanim będziesz mógł zmienić jakiekolwiek ustawienia za pomocą aplikacji.

Wspaniałe radio z budzikiem, mierny głośnik.

Radio z budzikiem Anker ma dwa przetworniki 1,75" i moc 5W każdy (w sumie 10W mocy), których dźwięk jest wystarczająco mocny i dość wyraźny. Nie oczekuj jednak doskonałej jakości dźwięku, zwłaszcza z powodu lekko przesadzonego basu, cechy wspólnej dla innych głośników Soundcore, takich jak Flare czy Flare+.

Zintegrowana funkcja radia FM ma częstotliwość w zakresie od 87 do 108 MHz. Aby jednak radio działało prawidłowo, mała, dyskretna antena znajdująca się w opakowaniu musi być podłączona z tyłu. Doskonałe do zauważenia obecności przewodowego wejścia audio AUX z gniazdem jack 3,5 mm.

Istnieje również Bluetooth 5.0, z którym można nawet odbierać połączenia w trybie głośnomówiącym za pomocą Wakey, dzięki wbudowanemu mikrofonowi. Pomimo mikrofonu nie ma niestety żadnego rodzaju asystenta głosowego i żadnej inteligentnej funkcji poprzez sieć Wi-Fi. Niestety, wysokiej jakości kodeki aptX, aptX HD, AAC lub LDAC nie są obsługiwane.

Jedno urządzenie, cztery doskonale zbalansowane rdzenie

Soundcore Wakey jest bardzo specjalnym produktem i został zaprojektowany dla tych, którzy mają więcej niż jedno urządzenie do ładowania w nocy, jak smartfon, zestaw słuchawkowy i/lub smartfon. Nadaje się również dla tych, którzy szukają nowoczesnego budzika radiowego z kilkoma dodatkowymi funkcjami, które mogą być używane od czasu do czasu, jak na przykład funkcja białego szumu, która pomoże Ci zasnąć.

Konstrukcja jest bardzo dobrze przemyślana i dostosowuje się do ustawienia zarówno w sypialni, jak i na biurku, być może obok komputera. Wykończenie tkaniny, która pokrywa wyświetlacz i kolorystyka jest podobna do produktów Google Home lub Nest Hub, co pozwala na integrację Wakey w inteligentnym domu bez konieczności zakłócania schematu mebli i patrząc nie na miejscu.

Sprzęt jest fantastyczny, w tym szybka bezprzewodowa podkładka ładowania na górze, porty USB i wejście audio z tyłu oraz obecność małych gadżetów, takich jak radio FM i aplikacji towarzyszącej. Szkoda, że nie ma asystenta głosowego i łączności Wi-Fi do przesyłania strumieniowego bez telefonu.

Za tę cenę proponuje się uniwersalną ładowarkę, która jest w stanie usunąć zbyt wiele ładowarek, które trzeba trzymać na stoliku nocnym, znajdując miejsce pomiędzy budzikiem a głośnikiem. Za około 100 dolców, przyniesiesz do domu unikalny produkt, który może zastąpić wszystkie wymienione produkty i wykonać każde zadanie w zadowalający sposób.