Inteligentny dom i biuro

#

Najlepsze inteligentne głośniki z asystentem głosowym

  • 27 maja 2021

Jako system multiroom, głośniki Wi-Fi mogą zapewnić dźwięk w całym mieszkaniu, korzystać z serwisów streamingowych zamiast radia czy płyt CD i sterować urządzeniami inteligentnego domu na żądanie. Niektóre inteligentne głośniki można połączyć bezprzewodowo, tworząc parę stereo. Oto najlepsze inteligentne głośniki, które możesz dziś kupić.

W poszukiwaniu odpowiedniego inteligentnego głośnika natkniesz się na wiele nowych pytań. Czy mogę je podłączyć do mojego starego odtwarzacza CD? Czy powinienem używać asystenta językowego, takiego jak Google Assistant lub Alexa? Czy mogę połączyć dwa inteligentne głośniki, aby stworzyć parę stereo przez Wi-Fi? Na niektóre pytania udało nam się już odpowiedzieć w naszych recenzjach inteligentnych głośników.

Najlepsze inteligentne głośniki z Alexą

  • Amazon Echo Family
  • Sonos One
  • Marshall Acton II i Stanmore II Voice
  • Ultimate Ears Blast i Megablast

Rodzina Amazon Echo

Każdej jesieni Amazon prezentuje zaktualizowane i nowe urządzenia Echo. Z każdą aktualizacją poprawiany jest dźwięk i zasięg. W międzyczasie kilka głośników Echo można bezprzewodowo połączyć w sieć, tworząc systemy 2.1, które razem tworzą niedrogi, sterowany głosem system stereo do strumieniowego odtwarzania muzyki.

System 2.1 składający się z dwóch Echo i jednego Echo Sub kosztuje około 300 dolarów jako zestaw. Jeśli wybierzemy zestaw z Echo Plus, otrzymamy również funkcję Smart Home Hub i będziemy mogli sterować urządzeniami ZigBee, takimi jak inteligentne żarówki LED, bez dodatkowego mostka.

głośniki

Marshall Acton II i Stanmore II Voice

Marshall nie tylko wznawia swoją serię głośników Acton i Stanmore. Producent wyposaża je również w cyfrowych asystentów głosowych. Ale to nie wszystko: przy zakupie można wybrać asystenta językowego. Modele głosowe, które są droższe o około $/£100 od wariantów Bluetooth, dostępne są albo z Google Assistant, albo z Amazon Alexa. Daje to w sumie cztery warianty nowych głośników Wi-Fi Marshalla.

Jeśli ich nie znacie, to głośniki Wi-Fi mają typowe dla Marshalla cyfrowe pokrętła i wejście liniowe 3,5 mm na górze. Głośność, basy i tony wysokie można regulować zarówno na urządzeniu, jak i za pomocą smartfona. Głośność można również regulować za pomocą asystenta głosowego. Przyciskiem Source wybieramy między Bluetooth, Wi-Fi (do 802.11 ac), Aux lub - tylko w Stanmore II - RCA, czyli koaksjalnym Cinch.

W krótkim teście połączenie Bluetooth z Fire TV Stick reaguje szybciej, więc do oglądania filmów Acton Voice II nadaje się lepiej niż Google Home Max. Nasz test Stanmore II Voice przekażemy później. I wtedy wyjaśnimy, czy dopłata do wersji głosowej w porównaniu z wersją Bluetooth jest tego warta.

Ultimate Ears Blast i Megablast

Ultimate Ears ma na rynku odpowiedniki JBL Link 10 i 20 (poniżej) z obsługą Alexy. Kolorowe głośniki mają swoją własną, wyjątkową funkcję: W trybie party można zsynchronizować kilka głośników w ruchu i bez Wi-Fi.

 

Ze względu na popularność marki, rośnie również cena głośników strumieniowych. Za tę samą cenę można znaleźć kilka głośników z lepszym dźwiękiem. W końcu przy ośmiu godzinach pracy na baterii można spontanicznie wypełnić dźwiękiem rozległą imprezę. Zanim kupisz głośniki, posłuchaj próbki w zaufanym sklepie elektrycznym.

 

 

Inteligentne głośniki z Asystentem Google

 

Google Home i Nest Family

Niestety, Google Home ma ten blaszany dźwięk puszki, którego można by się spodziewać po małym głośniku. Aby uzyskać nieco więcej muzycznej przyjemności, polecamy nieco droższy Link 20 (powyżej), który dzięki ochronie przed wodą rozpryskową i Bluetooth doskonale sprawdza się również w podróży. Alternatywnie można użyć Sonos Play:1 (powyżej); bez Google Assistant, ale również z Google Cast. Google Home, z drugiej strony, oferuje wcześniejsze aktualizacje dla nowych funkcji Google Home.Podobnie jak większość innych głośników obsługujących cast, głośnik Google Home może być podłączony do systemów multiroom w aplikacji Google Home. Jednak głośnik Wi-Fi od Google, który stał się nieco tańszy, nie oferuje żadnych dodatków.

Google Home Max

Z Google Home Max, Google ulepszył rzeczy, jeśli chodzi o dźwięk. Głośnik, który kosztuje teraz 250 dolarów, optymalizuje dźwięk za pomocą zintegrowanych mikrofonów, mierząc pomieszczenie. I stereo parowanie wprowadzone z nim sprawia, że duet dwóch akustyczną rozkosz.

 

Jednak ta przyjemność ma wtedy wysoki koszt całkowity. Te pieniądze są również inwestowane w zakład, że będziesz nadal ograniczać się do strumieniowego przesyłania muzyki w przyszłości; zwłaszcza, że tylko kilku dostawców strumieniowych współpracuje z Asystentem Google. Tylko cztery usługi mogą być sterowane głosem. Wiele innych można przesłać przez Chromecast ze smartfona do głośników Wi-Fi.

Ponadto Home Max pozwala na połączenie przez Bluetooth; także w trybie stereo. Pojawiają się jednak spore opóźnienia. To może nie przeszkadzać podczas słuchania muzyki. Jeśli jednak sparujesz Google Home Max z Fire TV Stick przez Bluetooth, opóźnienie między obrazem a dźwiękiem wyniesie ponad sekundę.JBL Link Family

Seria Link firmy JBL może być sterowana głosowo za pomocą Google Assistant i skonfigurowana do systemu multiroom za pomocą aplikacji Home. Od końca 2018 roku dwa identyczne głośniki można również połączyć w sieć, tworząc pary stereo.

 

Cechą wyróżniającą Link 10 i 20 jest to, że można ich używać w podróży jako głośników Bluetooth ze zintegrowanymi akumulatorami. Dzięki temu ich zastosowanie jest nieco bardziej uniwersalne niż w przypadku pozostałych głośników Wi-Fi. Niestety, w drodze nie ma asystenta bez Wi-Fi.

Link 300/500

Większe modele Link 300 i 500 muszą pozostać w domu z powodu braku akumulatora, a ponadto nie oferują ochrony przed wodą rozpryskową. Aby to zrekompensować, oferują znacznie więcej mocy. Można je również łączyć w pary stereo, ponieważ są one całkowicie konfigurowane za pomocą aplikacji Google Home. Praca w trybie stereo jest zachowana, nawet jeśli do odtwarzania muzyki zamiast Wi-Fi używamy urządzenia Bluetooth.

Za 250 lub 400 dolarów seria Link jest co prawda droga. Zwłaszcza, że dźwięk równie drogiego Google Home Max jest znacznie lepszy, bo Link 500 jest mniej obciążony basem.

Sony LF-S50G

Inteligentny głośnik Sony LF-S50G wygląda podobnie do Apple HomePod. Głośnik 360 stopni sterowany jest gestami wyciągniętej w powietrze ręki unoszącej się nad obudową. Za pośrednictwem Chromecasta łączy się z innymi głośnikami Wi-Fi i umożliwia wydawanie komend głosowych za pośrednictwem Asystenta Google. Akustycznie jednak musi zdjąć czapkę z głowy Sonosowi One.

 

Marshall Acton II i Stanmore II Voice

Marshall sprzedaje też oba głośniki opcjonalnie z Google Assistant zamiast Alexy. Technicznie urządzenia są poza tym identyczne. Szczegóły - patrz wyżej.

Klipsch The Three z Asystentem Google

Podobnie jak Marshall, Klipsch wprowadza na rynek inteligentne głośniki, które z zewnątrz wyglądają jak klasyki. Wyceniono je na nieco ponad 300 dolarów. Testowe egzemplarze są jeszcze w drodze do nas.

 

Głośnik The Three dostępny jest w wersji z asystentem, a więc słucha bezpośrednio komend głosowych użytkownika dzięki wbudowanym mikrofonom.

Głośniki Wi-Fi bez cyfrowego asystenta

  • Sonos Play:1
  • Riva Arena
  • Cambridge Audio Yoyo L
  • Yamaha MusicCast 50, MusicCast 20

Sonos Play:1

Z One i Play:1, Sonos sprzedaje dwie prawie identyczne serie głośników. Jeśli potrzebujesz w domu asystenta językowego Alexa, możesz kupić Sonos One. Jeśli kupisz Play:1, otrzymasz ten sam dobry dźwięk bez wprowadzania mowy i zaoszczędzisz około 50 dolarów. Sonos łączy się za pomocą usługi Google Cast, Alexy (tylko One), Google Home/Assistant (wkrótce), AirPlay 2 (wkrótce) i Spotify Connect. Aplikacja Sonos pobiera muzykę z 56 źródeł strumieniowych bezpośrednio do głośników, rozwiązując większość problemów z kompatybilnością, które wciąż mają konkurenci.

Sonos można łączyć w pary stereo, systemy multiroom i systemy kina domowego / © NextPit

Największą zaletą Sonos jest możliwość modułowej rozbudowy. Producent stale udoskonala oprogramowanie i firmware, umożliwiając coraz bardziej złożone opcje sieciowe dla poszczególnych głośników. Rozbuduj pierwszy głośnik do systemu stereo, a za kilka lat dodaj go do systemu 5.1, jeśli chcesz.

 

Riva Arena

Seria WAND firmy Riva jest świetna. Nawet mniejsze modele serii o nazwie Arena oferują mocny dźwięk. Praca w stereo była już możliwa z głośnikami Wi-Fi, gdy Google pracowało jeszcze nad odpowiednią implementacją standardu dla wszystkich producentów. Niestety, Riva ma wysoką cenę. W przypadku Sonosa ten sam sprzęt dostaniemy nieco taniej.

Yamaha MusicCast 50, MusicCast 20

Głośniki Yamaha MusicCast 20 i 50 to proste głośniki do streamingu przez Wi-Fi. Można je jednak również sterować głosowo za pomocą Alexy. To samo powinno być możliwe od maja 2019 roku z Asystentem Google poprzez aktualizację firmware'u.