Inteligentny dom i biuro

#

Nokia Lumia 920: Jak działa ładowanie bezprzewodowe i jak dobre jest to rozwiązanie

  • 24 września 2022

Jedną z najlepszych funkcji dla nowych Nokia Lumia jest oczekiwany w bezprzewodowego ładowania, który jest całkowicie nowa koncepcja w ładowaniu każdego gadżetu. W nowym telefonie Nokia Lumia nie będziesz miał żadnego portu do włożenia wtyczki do ładowania telefonu raczej powłoka obejmująca ten telefon będzie działać jako nośnik ładowania i w tym poście będziemy mówić, że jak ta technika dokładnie działa w tych nowych telefonach Lumia. Ponadto jakie są jej zalety oprócz łatwości w ładowaniu urządzenia.

Zasada działania jest bardzo prosta, pas, na którym umieszcza się telefon Lumia ma dużą cewkę wewnątrz niego i to samo, ale o mniejszym rozmiarze jest dostępne wewnątrz telefonu. Teraz, gdy prąd przemienny przechodzi przez większą cewkę, to indukuje pole magnetyczne w mniejszej cewce, która jest umieszczona na nim, indukując w ten sposób napięcie w telefonie. Właściwie powłoka pokrywająca telefon jest wyłącznie odpowiedzialna za ładowanie tego telefonu i ta powłoka również działa jak twarda pokrywa lub etui. Jest to ta sama zasada, która została odkryta przez Michaela faradaya w 1831 roku.

Nie jestem pewien, czy jest to szybszy/wolniejszy/podobny sposób ładowania telefonu, ale podczas ładowania telefonu w ten sposób będzie można usłyszeć piosenki lub użyć dowolnej aplikacji na nim, co jest surowo zabronione. Podkładki ładujące, które są obecnie dostępne na rynku to:- Nokia Wireless Charging Plate, Nokia Wireless Charging Pillow by Fatboy, Nokia Wireless Charging Stand lub JBL PowerUp Wireless Charging Speaker for Nokia i to jest jedyny gadżet, o którym mówiłem do słuchania piosenek podczas ładowania telefonu.

WSKAZÓWKA Te 3 nowe funkcje YouTube sprawią, że Twoje wyszukiwanie wideo będzie lepsze

Nokia rozmawiała Coffee Bean and Tea Leaf i Virgin Atlantic, aby stworzyć stół, który będzie działał jak duże platformy ładowania dla takich telefonów jak Lumia 920 i 820. Nokia wyspecjalizowała tę technikę w taki sposób, że nie będziesz trzymał swojego telefonu dokładnie nad podkładką; po prostu połóż go na podkładce, ale telefon nie powinien leżeć poza podkładką. Tylko dla dobra geeków chciałbym wspomnieć, że jak każda technika ma odniesienie i standard i tak Nokia w tym przypadku podąża za "standardem Qi" opracowanym przez Wireless Power Consortium.

Nokia Lumia 920 Unboxing i Hands on Review

Wnioski

Jest to świetna funkcja w tych nowych telefonach, która przyciągnie użytkowników do tych telefonów. A jego przyszłość będzie bardzo jasna, jeśli stoliki do kawy i stoły w innych miejscach publicznych zostaną zastąpione przez tę nową technikę ładowania. Najlepszą częścią jest to, że będziesz musiał włączyć i wyłączyć ładowanie, jak tylko telefon dotyka podkładki ładowanie automatycznie włącza się i jak tylko usuniesz to dostaje OFF.