Inteligentny dom i biuro

#

Czterordzeniowe procesory Intel Bay Trail dla telefonów komórkowych, tabletów i ultrabooków już wkrótce

  • 3 listopada 2022

Intel Indie ogłosił swoje nowe plany dotyczące nowej serii procesorów, które mają przyspieszyć przetwarzanie danych w telefonach komórkowych, smartfonach i tabletach, więc w nadchodzących miesiącach zobaczymy nowe tablety napędzane procesorami Bay Trail Z2760, Z2580 (2.0GHz), Z2560 (1.6GHz) i Z2520 (1.2GHz), które będą oferować podwójną prędkość w porównaniu do istniejącej gamy procesorów. Nowe procesory są zoptymalizowane do zasilania tabletów androidowych, a także smartfonów.

Intel planuje zaprojektować te nowe procesory, aby mieć lepsze wsparcie aparatu jak 8 megapikseli zdjęcia przy 3 klatkach na sekundę i przechwytywanie burst 15 klatek na sekundę, będziesz miał zero lag migawki i czas przesunięcia funkcji wsparcia w aparacie, które są wykonane do pracy z nowymi procesorami Intel. Według Intela te nowe procesory będą miały lepszą wydajność przy mniejszym nagrzewaniu, aplikacje internetowe i renderowanie grafiki 3D będzie znacznie szybsze.

Kolejny nowy procesor, który jest częścią nowej serii Z2420 będzie oparty na 32 nanometrowym układzie z inteligentną wydajnością energetyczną. Zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci umożliwia szybki odczyt/zapis z niskim opóźnieniem. SOC pozwala na responsywną, sprzętowo akcelerowaną przeglądarkę HTML5 na urządzeniu. Zobaczmy, jak te nowe procesory wykonywać, gdy widzimy je w przyszłych telefonów komórkowych i tabletów, mamy duże nadzieje z Intel, gdy te nowe procesory rozpocząć walcowanie na nowych nadchodzących urządzeń.

RELATED TIP Earphone Blast: Dlaczego to się stało? Jak temu zapobiec? Bądź bezpieczny