Inteligentny dom i biuro

#

8 sposobów na naprawę niedziałającego szybkiego ładowania w telefonie z Androidem

 • 13 kwietnia 2022

Minęły już czasy, gdy telefon ładowało się przez cały czas. Postęp technologiczny w branży smartfonów wprowadził szybkie ładowanie. Umożliwiło ono szybkie ładowanie smartfonów, dzięki czemu mamy więcej czasu na podtrzymanie. Jednak niektórzy użytkownicy napotykali problemy podczas szybkiego ładowania telefonu. W tym artykule poznasz 8 sposobów na naprawienie problemu niedziałającego szybkiego ładowania w telefonie z Androidem. Dodatkowo możesz sprawdzić, czy szybkie ładowanie jest szkodliwe dla Twojego telefonu, czy nie.

Przeczytaj też: 3 sposoby ochrony telefonu z Androidem przed przeładowaniem.

Naprawianie niedziałającego szybkiego ładowania w telefonie z Androidem

Spis treści

 • Naprawić niedziałające szybkie ładowanie w telefonie z Androidem
  • Sprawdź kompatybilność urządzenia z funkcją szybkiego ładowania
  • Zaktualizuj swój telefon i wyłącz go podczas ładowania
  • Upewnij się, że ładowarka obsługuje szybkie ładowanie
  • Uruchom tryb bezpieczny, aby rozwiązać problemy z szybkim ładowaniem
  • Upewnij się, że kabel do transmisji danych obsługuje szybkie ładowanie
  • Sprawdź, czy nie ma luźnych połączeń i uszkodzeń
  • Upewnij się, że szybkie ładowanie jest włączone w ustawieniach
  • Używaj certyfikowanej szybkiej ładowarki
 • Podsumowując

Szybkie ładowanie umożliwia przywrócenie do życia rozładowanego telefonu w ciągu zaledwie kilku minut. Ale co się stanie, jeśli Twój telefon nagle przestanie się ładować w błyskawicznym tempie lub nie będzie się ładował w ogóle? Nie martw się, wybraliśmy 8 sposobów na rozwiązanie tego problemu.

Sprawdź kompatybilność swojego urządzenia z funkcją szybkiego ładowania

Nie jesteś pewien, czy Twoje urządzenie obsługuje funkcję szybkiego ładowania? Nie martw się, jeśli Twój smartfon korzysta z technologii szybkiego ładowania Qualcomm, to jest on wymieniony na liście online. Możesz przejrzeć tę listę smartfonów, które oficjalnie obsługują szybkie ładowanie. Dodatkowo możesz wygooglować nazwę modelu swojego urządzenia lub sprawdzić szczegóły pudełka, aby dowiedzieć się, czy obsługuje ono szybkie ładowanie.

Zaktualizuj telefon i wyłącz go podczas ładowania

Jeśli Twój telefon obsługuje szybkie ładowanie, ale mimo to nie ładuje się z wykorzystaniem technologii szybkiego ładowania, może to być prawdopodobnie spowodowane błędem w systemie, który może zakłócać jego działanie. Aby to naprawić, należy sprawdzić telefon i zainstalować aktualizacje oprogramowania oraz poprawki błędów. Ponadto należy wyłączyć telefon podczas ładowania, aby skalibrować baterię. Wykonaj poniższe proste kroki, aby sprawdzić dostępne aktualizacje telefonu.

 • Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.
 • Stuknij w O telefonie.
 • Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje oprogramowania.

Upewnij się, że ładowarka obsługuje szybkie ładowanie

Możliwości szybkiego ładowania telefonu można również określić, czytając szczegółowe informacje wydrukowane na samej ładowarce. Postępuj zgodnie z poniższą prostą tabelą, aby poznać możliwości szybkiego ładowania w oparciu o natężenie prądu wytwarzanego przez ładowarkę.

Uruchamianie trybu bezpiecznego w celu rozwiązania problemów z szybkim ładowaniem

Tryb bezpieczny jest funkcją systemu Android, która może rozwiązać problemy związane z konfiguracją aplikacji lub niezgodnościami. Możesz ponownie uruchomić urządzenie w trybie bezpiecznym, aby sprawdzić, czy telefon obsługuje funkcję szybkiego ładowania. W tym celu wykonaj poniższe proste czynności.

 • Naciskaj przycisk zasilania przez 3-4 sekundy, aż pojawi się menu zasilania.
 • Naciśnij długo przycisk Wyłączanie, aby wyświetlić Uruchom ponownie w trybie bezpiecznym.
 • Dotknij ok, aby zrestartować do trybu bezpiecznego i podłącz ładowarkę, aby sprawdzić, czy pojawi się szybkie ładowanie.

Upewnij się, że kabel do transmisji danych obsługuje szybkie ładowanie

Kable do transmisji danych są równie ważne jak ładowarka, jeśli chodzi o zapewnienie szybkiej prędkości ładowania telefonu. Jeśli używasz adaptera szybkiego ładowania i niekompatybilnego kabla do transmisji danych, prędkość ładowania będzie znacznie mniejsza niż w przypadku kompatybilnego kabla. Do ładowania telefonu należy zawsze kupować i używać certyfikowanego kabla do transmisji danych. Zapoznaj się z tymi certyfikowanymi kablami, które obsługują szybkie ładowanie.

Amazon Basics Kabel USB Typu C do Typu A z podwójnym oplotem nylonowym

Amazon Basics Kabel USB Typu C do Typu C

Sprawdź, czy nie ma luźnych połączeń i uszkodzeń

Luźne połączenia i wewnętrzne uszkodzenia portu ładowania mogą powodować niewłaściwą szybkość ładowania urządzenia. W takiej sytuacji lepiej jest zlecić wymianę sprzętu do ładowania certyfikowanemu technikowi. Długotrwałe korzystanie z uszkodzonego sprzętu może mieć fatalne skutki i spowodować nieodwracalne uszkodzenie baterii.

Upewnij się, że szybkie ładowanie jest włączone w ustawieniach

Niektóre smartfony z systemem Android oferują specjalny przełącznik umożliwiający włączenie funkcji szybkiego ładowania w smartfonie. Jeśli ta funkcja jest wyłączona, telefon będzie się ładował tylko z normalną prędkością. Wykonaj następujące proste kroki, aby włączyć szybkie ładowanie w telefonie (jeśli jest ono obsługiwane).

 • Otwórz aplikację Ustawienia w swoim urządzeniu.
 • Na pasku wyszukiwania wyszukaj opcję Szybkie ładowanie.
 • Przełącz na Szybkie ładowanie kablowe/Szybkie ładowanie.

Korzystanie z certyfikowanej szybkiej ładowarki

Jeśli Twój telefon obsługuje technologię szybkiego ładowania, powinieneś zawsze używać oryginalnej ładowarki dołączonej do niego w pudełku lub korzystać z certyfikowanej szybkiej ładowarki dostępnej na rynku wtórnym. Istnieje wiele certyfikowanych adapterów szybkiego ładowania dostępnych na platformach handlu elektronicznego, takich jak Amazon, Flipkart itp. Na przykład można sprawdzić adapter Belkin 18 W USB-C.

Podsumowanie

W tym artykule dowiedziałeś się o 8 sposobach naprawy i rozwiązywania problemów z technologią szybkiego ładowania, która nie działa na smartfonie z Androidem. Jeśli ten artykuł pomógł Ci rozwiązać ten problem, to naciśnij przycisk "Lubię to" i udostępnij go swoim znajomym, aby pomóc im osiągnąć to samo. Jak zawsze, bądź na bieżąco z kolejnymi artykułami informacyjnymi, takimi jak ten.

Możesz także śledzić nas, aby uzyskać najnowsze informacje techniczne w Google News lub zapoznać się z poradami i sztuczkami, recenzjami smartfonów i gadżetów. Dołącz do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybuj kanał Youtube GadgetsToUse, aby obejrzeć najnowsze recenzje.