Inteligentny dom i biuro

#

Recenzja Nest Cam Outdoor. Kto jest za twoimi drzwiami?

  • 25 stycznia 2021

Nest jest jedną z pierwszych firm, które przychodzą na myśl, gdy mówimy o inteligentnych domach lub automatyce domowej. Jej katalog zawiera szereg urządzeń, w tym popularne inteligentne termostaty, a także szeroką gamę urządzeń zabezpieczających dom. W tym artykule dogłębnie przyjrzę się kamerze Nest Cam smart home security. Miałem przyjemność wypróbować kamerę Nest Cam Outdoor, więc przeczytaj dalej, aby zobaczyć, co o niej myślałem.

Czym jest Zewnętrzna Kamera Gniazdowa Nest Cam?

Nest Cam Outdoor to inteligentna kamera do monitoringu przeznaczona do użytku na zewnątrz. Dlatego oferuje przyzwoitą ochronę przed warunkami zewnętrznymi, czy to wodą, słońcem czy kurzem. Dodatkowo oferuje pole widzenia 130 stopni, możliwość nagrywania w rozdzielczości 1080p oraz posiada mikrofon i głośnik na pokładzie.

Nest Cam Zewnętrzna konstrukcja i jakość wykonania

Urządzenie jest białe i ma dość prostą konstrukcję o okrągłym kształcie. Kamera znajduje się z przodu otoczona czarnym paskiem, który ukrywa mikrofon na dole i lampkę sygnalizacyjną na górze. W korpusie kamery znajduje się miejsce, w którym znajduje się głośnik.

Została zaprojektowana tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki zewnętrzne - może wytrzymać temperatury w zakresie od -4 do 104°F, ale zaleca się unikać kontaktu z bezpośrednim światłem słonecznym, ponieważ może to wpłynąć na jakość obrazu. Podobnie, zarówno korpus aparatu, jak i okablowanie są odporne na deszcz i kurz.

Oprócz samej kamery, w opakowaniu znajduje się szereg akcesoriów, które można wykorzystać do instalacji kamery. Wśród nich jest mały, ale mocny magnes, który ułatwia umieszczenie i orientację kamery, ponieważ po przyklejeniu do magnesu można łatwo obracać kamerę, aż do uzyskania właściwego kąta.

Jak skonfigurować kamerę Nest Cam Outdoor

To jest kawałek tortu. Prawda jest taka, że ustawienie go nie zajęło mi tylko 3 minuty. Instrukcje podane w pudełku są całkowicie jasne, ale podam ci krótkie podsumowanie, abyś z góry wiedział, z czym masz do czynienia.

Kamera Nest Cam Outdoor musi być stale podłączona do źródła zasilania, więc ważne jest, aby mieć gniazdo zasilania na zewnątrz domu, a najlepiej takie, które jest stosunkowo blisko miejsca, w którym chcesz umieścić kamerę. Gniazdo zapewnia dość długi kabel (około 7 metrów), co jest pomocne, ponieważ nie musisz się zbytnio martwić o to, jak daleko wtyczka znajduje się od preferowanej lokalizacji kamery. Oczywiście, można również użyć wtyczki wewnątrz domu, ale wtedy trzeba się zastanowić, jak najlepiej wprowadzić kabel do środka.

Oto przewodnik krok po kroku:

  1. Podłączyć kamerę do źródła zasilania. Powinieneś zobaczyć, że zapala się niebieska kontrolka powiadomienia.
  2. Zainstaluj aplikację Nest na telefonie lub tablecie. Oczywiście, musisz zarejestrować konto Nest lub zalogować się, jeśli już je posiadasz.
  3. Z aplikacji zeskanuj kod QR, który znajduje się na aparacie.
  4. Gdy aparat zostanie sparowany, podłącz go i zainstaluj.

W pudełku znajdują się wszystkie śruby i akcesoria niezbędne do regulacji kamery na ścianie. Dodatkowo, Nest dostarcza również kilka wskazówek dotyczących idealnego ustawienia kamery. Na przykład, nie zaleca się umieszczania jej w stałym, bezpośrednim świetle słonecznym.

Cechy specjalne kamery Nest Cam Outdoor

Oprócz tego, że widzisz wszystko, co dzieje się wokół Twoich drzwi wejściowych lub gdziekolwiek ustawiłeś kamerę, możesz również mówić i słuchać przez aplikację na swoim smartfonie lub tablecie.

Jak wspomniałem w dziale projektowania, kamera jest wyposażona w diodę sygnalizacyjną LED, która zmienia kolor z niebieskiego na zielony w zależności od sytuacji. Na przykład, miganie na zielono oznacza, że ktoś patrzy na aparat, a miganie na niebiesko oznacza, że ktoś mówi przez głośnik.

Wreszcie, co nie mniej ważne, oferuje on również widzenie w nocy z przyzwoitą jakością i możliwością programowania, kiedy chcesz, aby kamera się włączała i wyłączała.

Oprogramowanie Nest Cam Outdoor

Aby kamera działała, potrzebne jest silne połączenie z Internetem. Konkretnie, szerokopasmowe połączenie Wi-Fi z prędkością przesyłania danych wynoszącą co najmniej 2 Mb/s. Warto również wspomnieć, że potrzebny jest smartphone lub tablet z Bluetooth 4.0 . Produkty Nest mogą teraz łączyć się z Amazon Alexa i Google Home.

Obsługa i funkcje są dość intuicyjne. Wystarczy zainstalować aplikację Nest na swoim kompatybilnym smartfonie lub tablecie i zabrać ją stamtąd. Po otwarciu aplikacji można zobaczyć, co dzieje się w czasie rzeczywistym lub uzyskać dostęp do historycznej osi czasu, gdzie będą wyświetlane małe klipy z każdego wykrycia ruchu przez kamerę. Jeśli uzyskasz dostęp do swojego konta z poziomu przeglądarki internetowej, te małe wykrycia ruchu lub osób będą reprezentowane przez małe kropki. Ponadto, za każdym razem, gdy kamera coś wykryje, możesz otrzymać powiadomienie w trybie push lub e-mail, w zależności od tego, jak to skonfigurowałeś.