Inteligentny dom i biuro

#

Recenzja Amazon Echo Spot: Asystent wideo AI przy Twoim łóżku

  • 22 kwietnia 2021

Echo Spot już jest. Nowsza i bardziej szykowna wersja Echo Show spędziła kilka dni w mojej kuchni i co jakiś czas straszyła moją żonę. Dzięki funkcji drop in mogłem w każdej chwili wirtualnie wpaść do kuchni i zobaczyć, co się dzieje. Tak, brzmi to jak totalna inwigilacja i duża doza nieufności, ale urządzenie można skonfigurować w bardziej przyjazny sposób, co czyni z tego produktu prawdziwego game changera.

Konstrukcja i jakość wykonania

Echo Spot ma wymiary 4,1 x 3,8 x 3,2 cala i waży nieco poniżej jednego funta. Okrągły, 2,5-calowy wyświetlacz LCD znajduje się z przodu i jest lekko pochylony do góry. Jest on otoczony pierścieniem LED i świeci. Kolory wskazują, czy asystent głosowy słucha i czy mikrofon jest wyciszony.

  • Niebieski pierścień: Alexa słucha
  • Pomarańczowy pierścień: Mikrofon jest wyłączony
  • Symbol księżyca: 'Nie przeszkadzać', połączenia i funkcja drop in są odrzucane.

Dzięki swojemu formatowi i ekranowi startowemu ustawionemu na "zegar analogowy" Echo Spot daje Ci dokładnie znać, gdzie chce się zatrzymać: tuż przy Twoim łóżku. Ale to od Ciebie zależy, czy zawsze chcesz mieć obok siebie mikrofon do słuchania i kamerę internetową podczas snu.

alexa

Wyświetlacz

Mały, okrągły wyświetlacz odróżnia Echo Spot od blisko spokrewnionego Echo Dot. Jest on wrażliwy na dotyk, można regulować jego jasność, a także całkowicie go wyłączyć. Co najlepsze, Echo Spot można skonfigurować bez smartfona dzięki ekranowi dotykowemu. Smartfon lub komputer może być jednak bardzo pomocny przy konfigurowaniu usług muzycznych.

Menu, elementy obsługi i czcionki ekranowe są zawsze wyświetlane w tak dużym formacie, że można je łatwo odczytać i wykorzystać. Okrągły kształt jest również łatwy do utrzymania w dłoni, a wszystkie aplikacje są projektowane z myślą o tym kształcie, aby nic nie ginęło w rogach.

Oprogramowanie

Oprócz tradycyjnych funkcji Echo do głosowego sterowania urządzeniami inteligentnego domu, wpisów do kalendarza, list zakupów i zakupów na Amazon, Amazon rozszerza teraz opcje osobistej komunikacji. Wraz z większym Echo Show i kilkoma Echo Spots można stworzyć w domu małą sieć wideodomofonów.

Do wszystkich Echo Spotów i Echo View można dotrzeć z innych urządzeń Echo, a także poprzez aplikację Alexa, poprzez połączenie telefoniczne lub po prostu wpadając do środka. Wpadnięcie jest tym samym, co "wejście bez pukania", ponieważ kamera, ekran, mikrofon i głośnik Echo Spotu włączą się, gdy wpadniesz do niego ze swojego smartfona. Na dobre i na złe, natychmiast rozpocznie się wideorozmowa, po której będziecie się widzieć i słyszeć nawzajem.

W moim teście w domu, zadzwoniłem do wszystkich moich urządzeń (które są w moim domu i w biurze AndroidPIT) w tym samym czasie. Mój kolega Luis, który był już w biurze tego ranka, był stamtąd w stanie odebrać połączenie niespodziewanie i zobaczyć mnie, gdy byłem jeszcze półnagi. To było trochę żenujące, ale jak można uniknąć czegoś takiego? Trzeba odpowiednio skonfigurować urządzenie. Sytuacji takich jak ta można uniknąć za pomocą dwóch metod:

Oczywiście Echo Spot oferuje również inne zwyczajowe funkcje Alexy, takie jak polecenia głosowe, zgodność z inteligentnym domem, Skills, i cała reszta. Możesz również połączyć Alexę z Philips Hue. To bułka z masłem, aby skonfigurować Spot, dzięki ekranowi dotykowemu, i nawet nie trzeba smartphone, aby to zrobić. Aktualizacje będą przychodzić automatycznie w tle, więc nie musisz się o to martwić. Oprogramowanie będzie po prostu magicznie stawało się coraz lepsze.

Audio

Ponieważ dźwięk Echo Spot pochodzi z jednego 36 mm głośnika wysokiej częstotliwości, nie powinieneś oczekiwać dźwięku hi-fi. Amazon skupił się na jakości głosu, a przede wszystkim na wysokiej jakości mikrofonach. W końcu Alexa powinna być w stanie łatwo cię zrozumieć.

Luis mógł włączyć w biurze funkcję "Nie przeszkadzać", aby Echo View w biurze było niedostępne. W tym przypadku urządzenia Echo po prostu słuchają słowa aktywacji "Alexa" (które można również zmienić na "Amazon", "Computer" lub "Echo"). Mikrofony można też wyciszyć: działa to tak samo jak w Echo Dot. Na górze i pośrodku znajduje się fizyczny przycisk z symbolem przekreślonego koła.

W przeciwieństwie do Echo Show, Echo Spot oferuje gniazdo słuchawkowe do podłączenia zewnętrznych głośników. Oprócz tego oferuje możliwość podłączenia urządzeń Bluetooth, szczególnie lepszych głośników lub słuchawek. Niestety, nie można używać słuchawek podłączonych do Echo Spot do prowadzenia rozmów telefonicznych.

W testowanym urządzeniu stwierdziliśmy brak regulacji głośności. Nawet minimalna regulowana głośność była zbyt wysoka dla rozmów wideo, a głośność można też ustawić nadmiernie wysoko. Amazon musi to poprawić za pomocą aktualizacji oprogramowania.

Ostateczny werdykt

Możesz mieć dużo zabawy z Echo Spot, ale musisz dostosować ustawienia od początku, aby nie prowadziło to do żadnych problemów. Ustawienia standardowe z pewnością nie przypadną do gustu każdemu, ale dzięki pomocnym funkcjom komunikacyjnym mały asystent może otworzyć zupełnie nowe sposoby interakcji.

Echo Spot oferuje ogromną wartość dodaną. Nigdy wcześniej nie było tak łatwo umieścić rodzinną kamerę we wspólnych pomieszczeniach, a następnie szybko zobaczyć przyjaciół i rodzinę, gdy ich potrzebujesz. Wpadnięcie do środka jest kwestią obopólnej zgody, ale także genialnym posunięciem w komunikacji cyfrowej. Jest to pierwsza unikalna funkcja urządzenia Echo, która naprawdę wnosi wartość dodaną, całkowicie niezależną od Alexy, AI, Smart Home i wszystkich innych buzzwordów, które się z nimi wiążą.

Dowiedz się więcej na: https://ochronasmartfona.eu/