Inteligentny dom i biuro

#

Facebook zapowiada trzy nowe urządzenia Portalu z funkcją rozmów WhatsApp

  • 1 czerwca 2021

Facebook rozszerza swoją linię inteligentnych produktów dla domu. Linia, która obejmuje Portal, Portal Mini i Portal TV, są przeznaczone do łączenia rodzin i dodać WhatsApp połączenia jako Mark Zuckerberg zaczyna dalej łączyć swoje platformy messaging.

 

Gigant mediów społecznościowych potwierdził, że nowa linia Portal nadchodzi do Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, Australii i Nowej Zelandii, oprócz USA i Kanady, oczywiście. Są trzy nowe urządzenia w rodzinie, Portal, Portal Mini i Portal TV.

Portal i Portal Mini

Nowy, przeprojektowany Portal jest aktualizacją zeszłorocznego inteligentnego wyświetlacza. Ma większy, 10-calowy wyświetlacz HD do rozmów wideo, wyświetlania zdjęć i oglądania filmów w orientacji pionowej lub poziomej. Teraz posiada również adaptacyjny wyświetlacz, który dostosowuje jasność i kolor do otoczenia, aby rozmowy wideo, jak również zdjęcia, wyglądały bardziej naturalnie.

Nowy Portal Mini ma raczej kształt ramki na zdjęcia. Posiada 8-calowy wyświetlacz HD. Funkcja Superframe wyświetla Twoje zdjęcia, wideo i przypomnienia o urodzinach, gdy nie prowadzisz rozmowy. Zarówno Portal, jak i Portal Mini mają wbudowany głośnik, który umożliwia słuchanie muzyki i słyszenie rozmówcy.

facebook

Portal TV

Portal TV to kamera i mikrofon, które zostały zaprojektowane by przenieść wideorozmowy na największy ekran w twoim domu. Pomysł jest taki, że to siedzi na górze lub poniżej telewizora, dając swobodę poruszania się po pokoju podczas rozmów. Facebook mówi, że nadal można zobaczyć i usłyszeć, bez względu na to, gdzie jesteś. Wykorzystuje inteligentną kamerę napędzaną przez sztuczną inteligencję, która inteligentnie obraca się i powiększa, aby pozostać z akcją, więc zawsze jesteś w kadrze. Inteligentny dźwięk wzmacnia głos tego, kto mówi, jednocześnie minimalizując niepożądany hałas w tle.

Wielkie pytanie dotyczące prywatności i bezpieczeństwa

Facebook jest wystarczająco inteligentny, aby wiedzieć, że nie może uruchomić produkty z kamer i mikrofonów przeznaczonych do życia wewnątrz naszych domów bez podejmowania wielką piosenkę i taniec o prywatności. Możesz wziąć to jako ewangelię lub z dużą szczyptą soli, ale to jest to, co firma mówi o swojej nowej rodzinie Portal:

 

"Portal ma jasne i proste ustawienia prywatności i bezpieczeństwa. Możesz wyłączyć kamerę i mikrofon jednym dotknięciem lub przesunięciem przełącznika. Czerwone światło obok obiektywu wskazuje, że kamera i mikrofon są wyłączone i jest zintegrowana osłona kamery, jeśli chcesz fizycznie zablokować obiektyw kamery."

Facebook powiedział również, że jego funkcje Smart Camera i Smart Sound wykorzystują technologię AI, która działa lokalnie na Portalu, a nie na serwerach Facebooka. Połączenia WhatsApp na Portalu są szyfrowane end-to-end.

Amazon Alexa jest zintegrowana ze wszystkimi nowymi urządzeniami Portal. Można też sterować urządzeniami inteligentnego domu za pomocą głosu, mówiąc "Hey Portal"... choć na razie tylko po angielsku i tylko w USA i Kanadzie. Facebook twierdzi, że nadchodzi więcej języków.

Czytaj dalej na: https://ochronasmartfona.eu/